SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ŻYCIA!

Często nowy start to nowa energia, nowe chęci, i nowa nadzieja, że będzie lepiej. Więc nie drwijmy z tego, że niektórzy ustanawiają sobie cele na nowy rok, nawet jeśli mogą być zbyt trudne do osiągnięcia. Z psychologicznego punktu widzenia Nowy Rok to świetny moment na nowy start. Odcięcie się od tego co było. Wszędobylskie podsumowania roku, które nas dościgają z mediów, mogą wpływać też na autorefleksję: co u mnie się zmieniło w tym roku? (…) Albo co robiłem, co przynosiło korzyści, a co mnie niszczyło i może niszczyć nadal jeśli tego nie zmienię? I nie mamy się pytać samych siebie, czy mamy siły na zmiany na lepsze. Bo pewnie będzie nam się wydawało, że ich nie mamy i poddamy się na starcie. Mamy usilnie pragnąć mieć te siły. I w nie uwierzyć. I pomyśleć wszelkie życzenia bez ograniczeń. A takimi ograniczeniami jest autokrytyka. Pozwólmy sobie marzyć. Bo jak inaczej w ogóle można spełniać marzenia, jeśli się ich nie ma? Jeśli się je wypiera jako zbyt mało realne? Zazwyczaj to co realne, najpierw jest przecież tylko jakąś ideą. I od nas zależy jak dużo z siebie damy, by tę ideę wprawić w życie.

Dziś jest ten moment, w którym się resetujemy. To dziś po północy będziemy składać życzenia osobom, na których nam zależy. Które są nam bliskie. Może zabraknie dzisiaj nam jakiejś osoby z poprzedniego roku, ale musimy cieszyć się z tych, którzy pozostali. I z naszych zasobów przyjaciół czerpać energię. Pozbyć się tego, co zaśmieca nasze życie, i nas dekoncentruje i obniża naszą wydajność: tego, co jest naszym balastem, czego wcale nie chcemy za sobą ciągnąć, a robimy to, bo wypada może mieć z kimś kontakt lub z kimś być w związku, albo coś dalej praktykować, skoro czegoś się podjęło (niechcianych studiów, niechcianej pracy, niechcianej relacji…). Wszyscy mamy taki problem, że myślimy o tym, że wyjdziemy na głupców, albo na szaleńców, jeśli coś porzucimy na rzecz czegoś mniej wartościowego w oczach wielu. Ale naprawdę lepiej wyjść na takich niż być nieszczęśliwymi! Nie myślcie tak dużo o tym co POMYŚLĄ INNI, tylko o tym co WY CZUJECIE!

Życzę każdemu SZCZĘŚCIA W NOWYM ROKU! MIEJCIE ODWAGĘ O NIE ZAWALCZYĆ! I miejcie odwagę odrzucić to, co Was od niego oddala! Polepszajcie swoje życie dla samych siebie, a nie dla innych! Nowy Rok to dobry moment i dobry powód do wprowadzenia zmian. Bo każdy powód na zmianę na lepsze jest świetny! A każde marzenie jest możliwe do spełnienia. Nawet jeśli jest nieprawdopodobne… 😉

 

Photo by Danil Aksenov on Unsplash

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.