Rozparowanie

Ostatnio popsuł mi się Telefon. Miałam na nim zainstalowaną Aplikację Mobilną mojego banku, i każdy przelew potwierdzałam poprzez nią. Kupiłam Nowy Telefon, i mimo że zainstalowałam tę samą Aplikację, nie mogłam dokończyć żadnej płatności, bo Aplikacja nadal szukała Telefonu, którego już nie było. Zadzwoniłam do mojego banku pytając, czy robię coś nie tak. (…)

– Niestety tak jest, że jak rozparujemy Aplikację z Telefonem, to ona nadal będzie tylko tego jednego szukać i wysyłać sygnały tylko i wyłącznie do niego. Nie da rady tak łatwo jej przestawić na Nowy Telefon. Ale pomogę Pani w tym.

Zatkało mnie. Poczułam się jakbym słuchała opowieści o uczuciach.

– Wie Pani, że to strasznie romantyczne? Ta Aplikacja jest jakby zakochana w swoim Telefonie, że nawet jak ją z nim rozdzielono, to nadal do niego kieruje swoje zapytania, nie rozumiejąc, że na jego miejscu musi się teraz znaleźć jakiś inny, bo tamtego już nie ma.

– Rzeczywiście to jest romantyczne – zaśmiała się konsultantka.

Z przykrością dokonałam tego dnia podmiany Telefonów. Żeby biedna Aplikacja nie męczyła się już z tymi wysyłanymi niepotrzebnie komunikatami, których Jej Telefon i tak nigdy już nie będzie chciał odebrać. Rozparowanie wcale nie jest takie proste. Urządzenia da się jednak przeprogramować. Z ludźmi jest dużo trudniej.

Photo by Pratik Gupta on Unsplash

 

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.