Bo każdy jest piękny!

Ludzie zazwyczaj cierpią po cichu. Jeśli coś, w czym tkwią, jest tematem tabu, są zupełnie sami. I sami próbują rozwiązać problemy. Albo w nich żyć, tak, żeby nikt tego nie zauważył. Jednym z takich problemów jest #anoreksja i #bulimia. Napędzana kanonami dzisijeszego piekna. Chciałabym powiedzieć tyle: każdy jest piękny! A schematy są złem. Bo nie jesteśmy równaniem matematycznym, żeby wszystko było poukłladane tak jak trzeba. Pierdolcie schematy! Jesteśmy tylko LUDŹMI, niedoskonałymi tworami pełnymi różnych potrzeb, uczuć, i wad. Nie jesteśmy doskonałym oprogramowaniem.
 
Nie wyglądacie jak z okładki Vogue? Trudno! Nie macie wymiarów lalki Barbie? To normalne! Nie dążcie do zabólczych ideałów! Bądźcie sobą i cieszcie się życiem! I dawajcie innym cieszyć się z własnego życia! Nie każcie innym się dostosowywać do schematów, i sami wyluzujcie. Możecie dla zdrowia być na diecie, albo uprawiać sport. Ale nie zażynajcie się! Nie ma po co! Bo to prowadzi do biegu po coś nieosiągalnego, czego nigdy, ale to nigdy nie osiągnięcie. Nie osiągniecie spokoju i samozadowolnia, jeśli nie zaakceptujecie siebie takimi jakimi jesteście. (…)

Kilka lat temu Magda Olejarczyk zrobiła nietypową akcję na ulicy, chcąc zwrócić uwagę na problem bulimii. Dając swoje ciało do rysowania, jak materiał, którego każdy może dotknąć, i zostawić na nim swój ślad.
Nie wyśmiewajmy tych, któzy nie mieszczą się w kanonach piękna! I pierdolmy te kanony. Piękno jest w NAS! W naszych postawach, w naszej dobroci, w naszych słowach pocieszenia, w naszym zainteresowaniu innymi. W naszej empatii. A nie w plastikowych lalkach bez serca.
Szacun, Magda Olejarczyk! Za odwagę wydobycia spod ziemi tak głęboko zakopanego tematu. Który krąży  wokół nas, ale jest obleczony zabójczą ciszą.
Odwaliłaś kawał dobrej roboty, uświadamiającej społeczeństwo o istniejących powszechnie poblemach. Oddając siebie i swoją prywatność, pomagając w ten sposób innym zawalczyć o nowe życie. Życie bez kłamstwa.
https://youtu.be/40W_A51jFoE

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.