W puszce na kawę

Zamknę Cię w puszce na kawę. Kiedy będę tęsknić, będę ją otwierać i wąchać, żeby ciebie nie poznać i skonstruować na nowo wyobrażenie o tobie. Już nie nabiorę się na żadne ponętne perfumy, tkliwe spojrzenia i nawet najczulsze słówka. (…)

Gorzki zapach kawy rozmaże dawne urojone wizje. Żeby nie tracić czujności, nie wypiję już nigdy niczego innego poza gorzkimi ziarnami prawdy zalanymi wrzątkiem. Nie dam się upić żadnymi westchnieniami pragnień poznawania nowych smaków, zachwytami poszukiwań zachodów słońca, ani wizjami przyszłości w odległych krajach. Będę oglądać już tylko to co widzę wyraźnie na powierzchni mojego naparu – okręgi powyginanej szczerości, niepokojąco przeciągniętych nocy poza domem, zmąconego spokoju. Nie chcę cię udusić w mojej puszce, tylko pragnę widzieć ciebie jedynie wyraźnie, przez pryzmat goryczy, której zaznanałam, i którą zawsze już będę pachnieć. Już nigdy nie dam się upić miłością, bo to wcale nie jest zabawne dla mnie, tylko dla innych, a już nie chcę być zabawką dla nikogo.

Jestem już bardzo zmęczona chwianiem się w przestworzach od narkotycznych oparów nonsensów. Smakuje mi już tylko gorzki smak, każdy inny wydaje się mdły i niewyraźny. Nie chcę już upadać od moich rozczarowań i zachwianych ruchów. Wolę nawet największą gorycz od najsłodszego miodu. Już nigdy nie dam posłodzić sobie, żeby nie zakłócać spokoju mojego smaku, który dojrzał na tyle, że nic infantylnego go nie zmąci. I zawsze zbliżając usta do kawy będę bardziej cię czuła wszystkimi zmysłami, niż zatracała się w pocałunku. Nie zgubię już nigdy swojego rozumu w ziarenkach kawy. Już nie nabierzesz mnie jak dziecka nawet najsłodszym lodem, bo ja już lodów nie jadam. Bo ja już nie oczekuję niczego co słodkie.

Photo by Candice Picard on Unsplash

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.