CODZIENNIE DAJĘ W SZYJĘ. ANTYDEPRESANTY

Tu Matka Kurva Polka. Codziennie DAJĘ W SZYJĘ ANTYDEPRESANTY, bo spełniłam marzenia polityków rządzących moim krajem i moim ciałem o posiadaniu dzieci. I jest mi z tym źle.
Jest nas takich więcej. W tym smutnym kraju nad Wisłą. W którym każdy coś daje w szyję, żeby nie zacisnąć sobie na niej sznura… (…)

Kocham mój kraj, ale czuję się w nim codziennie wydrwiona i trzymana na smyczy. Przeraża mnie władza, która myśli o podwładnych nie jak o podmiotach, a jak o narzędziach podtrzymujących tę władzę. Jestem z władzą w związku przemocowym, z którego nie ma wyjścia, bo mieszkam w domu mojego Pana, i nie mam ani środków, ani sił stąd uciec. Mój Pan wcale nie dba o mnie, tylko o swój interes. I ja to wiem, ale wciąż muszę udawać, że jest super, i że dziękuję za 500 plus, które mi rzuca na stół.

Czemu zresztą to ja mam stąd uciekać, a nie mój Pan? To przecież nie jest tylko jego dom! Ja też na niego pracuję, i ja też kocham moje ściany. Tylko on mi je ciągle obrzydza, i każe siedzieć cicho.

Ale ja mam już dosyć siedzenia cicho. Ja mam dość takiego Pana! Jak każda z nas. Żadna mądra kobieta nie powinna pozwolić, by rządził nią CZŁOWIEK BEZ SERCA.

Człowieku bez serca! Czy Ty nas w ogóle słyszysz? Nas, które często dlatego nie decydujemy się na dzieci, bo wiemy, że TO NIE JEST KRAJ DLA LUDZI POSIADAJĄCYCH GODNOŚĆ, A TYLKO DLA WIERNYCH PODDANYCH??? Czy myślisz o nas jak o ludziach, czy tylko jak o środku do celu? I co na to by powiedział Twój Bóg?

Bo mój Bóg płacze nad naszym losem, uciemiężonych, zwiniętych w rulonik, w który władza sobie dmucha jak w balonik, robiąc sobie z naszych ciał zabawki. I chyba o tym wiesz – JEST TYLKO JEDEN BÓG. I ja wierzę w sprawiedliwość. Może nie w tym kraju. Ale w Jego królestwie. Nawet jeśli ono mi się tylko śni. I życzę człowiekowi bez serca, żeby otworzył oczy na cierpienie, jakie sprawia innym. Zanim je zamknie na wieki.

Photo by Hannah Xu on Unsplash

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.