Jestem człowiekiem. Nikim więcej

Rety, wystarczyło, że wczoraj wrzuciłam sprośny post oznaczając źródło (Gazeta Wyborcza), a tu jakaś banda wyzywaczy wlazła, i po mnie, i po LGBT, i po kobietach, jeżdżąca. Nie po raz kolejny zostałam zwyzywana od najgorszych (delikatnie mówiąc), ale w ogóle dostało się feministkom, gejom, lewakom. (Facebook zablokował trochę tych najstraszniejszych komentarzy).

HEJO, TROLLE! Czemu szufladkujecie ludzi jako gorszych tych, którzy mają UCZUCIA, EMPATIĘ, którzy CENIĄ WOLNOŚĆ, i SZANUJĄ INNYCH? (…)

Czy zastanawialiście się czasem nad własną nienawiścią, skąd ona się bierze? Czy nie jesteście tylko pionkami w rękach władzy, czy nie walczycie dla nich? Ja się nie utożsamiam z lewakami, ani z feministkami. Bo ja się NIE KREUJĘ NA NIKOGO! Jestem jaka jestem, walczę najwyżej o to, żeby ludzie nie przestawali czuć. Żeby NIE PRZESTAWALI BYĆ LUDŹMI. A jeśli moje poglądy wyglądają na feministyczne czy lewackie, to nie ja się do nich przychylam, bo ja nie jestem im uległa, tylko one same z siebie (a nie ze mnie) widocznie są bliskie moim poglądom. Bo to nie my mamy służyć polityce, tylko polityka ma służyć nam! I każdego, czy to lewaka, czy prawaka, czy to feministkę, czy to konserwatystę, czy to geja, czy to hetero, doczepiłabym się do jednego: do tego, gdyby którakolwiek z tych osób chciała coś komuś innemu narzucić, przekroczyć czyjeś granice, odebrać wolność. A że Gazeta Wyborcza jako jedna z niewielu gazet stara się przekazywać prawdę, i nie podlega dyktaturze władzy, to musicie się z tym pogodzić, że są jeszcze takie osoby na tym świecie, które nie odnajdują się w świecie totalitarnym, które jeszcze mają swój rozum, i swoje odczucia. I o nich nawet jak boją się mówić, i tak mówią. Bo to jest zgodne z ich sumieniem? A WY? CI, KTÓRZY WYZYWAJĄ DZIENNIKARZY, KTÓRZY ZASTRASZACIE ICH CZĘSTO W NIKCZEMNY, BEZDUSZNY SPOSÓB? CZY WY MACIE SUMIENIE?? CZY WAM NIE WSTYD, ŻE ZASŁANIACIE SIĘ WARTOŚCIAMI, KTÓRE SĄ TYLKO PUSTYMI HASŁAMI? CZY WY MACIE W OGÓLE JAKIEŚ JESZCZE UCZUCIA? NO I ROZUM? CZY NAPRAWDĘ NIE UMIECIE SAMI MYŚLEĆ???

Jestem CZŁOWIEKIEM. Nikim więcej. Nie lubię być kategoryzowana według wyznania, czy politycznych ugrupowań, czy w ogóle czegokolwiek. Walczę o podstawowe prawo człowieka – o poszanowanie jego godności. Tylko tyle. A jednak to za dużo dla tych, którzy lubią te godność odbierać w ramach wywyższania się nad innymi po to, by nad nimi panować. Nie, nie pozwolę nigdy nikomu mną rządzić w sposób totalitarny. Ani być wyzywaną – nawet jeśli mam najbardziej na świcie pogniecioną godność, i nawet jeśli czuję jak mało znaczę dla tych, którzy wybrali drogę życiową polegającą na zdobywaniu medali. Ja wybrałam drogę obok – przyglądam się temu wszystkiemu i zadaję ciągle pytanie jak – po co to wszystko??? Po co?? Po co żyjemy skoro ciągle sobie dopierdalamy? Po co biegniemy do kolejnych met, skoro ciągle brakuje nam sił, nawet by po prostu iść przez życie? Po co rodzimy dzieci, skoro nie mamy na nie czasu? Po co wreszcie KOCHAMY, skoro miłość jest faux-pas, i nas ogranicza. Ogranicza poszerzanie naszego pola walki…

W naszym świecie tylko ci nie mają depresji, którzy potrafią panować nad uczuciami, albo którzy tak głęboko je pochowali, że ich nie rozpoznają. Uczucia są codziennie deptane przez tych, którzy chcą po ilości zabitych emocjonalnie osób dojść do szczytu, na którym będą się śmiać z małości i bezsilności poległych.

A ja nie pozwalam się śmiać z mojej bezsilności. Ani z moich emocji. Choć wielu uważa, że to żenujące. Bo przepraszam, CZY BYCIE ISTOTĄ CZUJĄCĄ I EMPATYCZNĄ JEST ŻENUJĄCE? CZY BYCIE ZATEM CZŁOWIEKIEM JEST TAKI? JEST??? Jeśli tak, to nie warto żyć. Bo bycie komputerem nie jest cudem. A życie nim jest. Więc żyjcie, i pozwólcie żyć innym! Bądźcie kim chcecie być – bez podlegania innym i bez kategoryzowania innych, oraz bez poniżania innych. Bo wtedy jesteście gorsi od zwierząt. Szukajcie miłości do ludzi, a nie nienawiści, bo to co czujemy, wraca do nas. Oddychamy wszyscy tym samym powietrzem. I chyba każdy wolałby, żeby było ono wolne od toksyn. Wolałabym też rzygać od nadmiaru miłości, niż płakać od zaznawanej nienawiści. 

Czy człowiek powinien bać się drugiego człowieka?? 

Photo by Ben Mater on Unsplash

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.