MASZ PRAWO GŁOSU! MASZ PRAWO KRZYCZEĆ!

Z przemocą to jest tak, że czasem się jej już nie zauważa. Że zaczyna się z nią żyć jak z nabytą chorobą. Że omija się rozmowy o niej, zapomina nawet, przyzwyczaja. Do poniżenia, wyzwisk, wykorzystywania. Do odebranej godności. (…)

Czy myślisz czasem jakby to było, gdybyś mogła swobodnie oddychać? Robić co kochasz, pracować gdzie marzysz, mieć tyle dzieci i zwierząt ile pragniesz, i mieszkać tam gdzie sama sobie wybierzesz? Czy czujesz, że nie miałabyś sił stać już o własnych siłach, i że pewnie twój oprawca ma rację, że „nie nadajesz się do niczego, jesteś pojebaną marzycielką, i kurwą na dodatek, bo za bardzo eksponujesz ciało, gdy masz ochotę czasem założyć krótką spódnicę i wyjść na miasto bez swojego pana”. „Że za bardzo pragniesz wolności, więc chcesz się kurwić”. „Że jesteś śmierdzącym leniem”, mimo że opiekujesz się swoimi dziećmi, i nie masz sił już dbać o samą siebie i swoją karierę, bo poświęciłaś im całkiem swoje życie.

Wolność to nie kurestwo. Wolność to poszanowanie godności. To możliwość bycia KIMŚ niezależnie od stroju, zawodu, wielości potomstwa i ilości gotówki na koncie. Wolność to nie wypominki. To nie obiecywanki i nagrody za nienaganne prowadzenie się. WOLNOŚĆ TO MIŁOŚĆ – jednego człowieka do drugiego. To brak ciągłej kontroli i brak zakazów tam gdzie zaczyna się już wolność dojrzałej jednostki, dojrzałej do osobistych wyborów, do spełniania swoich własnych planów i marzeń – a nie czyichś.

Jeśli jesteś w związku przemocowym – wyjdź z niego! Idź na wybory!!! TWÓJ GŁOS MA ZNACZENIE! TY MASZ ZNACZENIE!!!! Tym bardziej, jeśli myślisz, że go nie masz, bo nie masz pracy, bo jesteś zależna od swojego faceta, albo rodziny, że jesteś jedynie opiekunką swoich dzieci, a tym bardziej dzieci niepełnosprawnych!!! TO WŁAŚNIE TY MASZ ZABRAĆ GŁOS! NIE PODDAWAJ SIĘ! MASZ PRAWO ŻYĆ W WOLNYM KRAJU! Masz prawo do wolności tak samo w domu, jak i w swojej ojczyźnie. Masz prawo być kochana i doceniana. Nie mieszkaj pod podłogą! Wyjdź na ulicę, jeśli się pod nią musisz chować!!!

Ty, która myślisz, że nie masz żadnych praw, MASZ PRAWO GŁOSU! Ty właśnie – MASZ PRAWO KRZYCZEĆ! Przerwij milczenie, wybierz nowe życie. 

 

Autorka mema: Marta Frej

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.