Wyłam się!

Zazwyczaj to wszystko wygląda niewinnie. Myślisz, że z miłości tak cię chroni przed innymi. Tak odgradza od przyjaciół i rodziny. Tak ci pokazuje, jakim jesteś dla nich zerem. Gra przed innymi słodkiego i poukładanego, i tylko przed Tobą swoje prawdziwe oblicze. I myślisz, no bo dobry chłopak, nie chce pewnie innym pokazywać złych emocji. Tylko czemu akurat NA TOBIE się wyżywa? Czemu akurat TY to masz znosić? Czemu Ty akurat masz jemu podlegać? Jego słuchać, jemu wierzyć, jego wspierać? Czemu masz być jego prawdziwym wszechświatem? Po to, żeby potem było mu tak łatwo funkcjonować jako zajebistemu kolesiowi? A TY?! A TY GDZIE JESTEŚ?! (…)W kuchni gotująca? Zastraszona? W sypialni uległa? Zawsze gotowa nie wtedy gdy chcesz, a gdy on chce? Kiedy masz dzieci, on myśli, że ma cię całkiem w garści. Że już nic ani nikt ci nie pomoże. Bo ejsteś bezbronna, i zależna, a on ma władzę całkowitą. Może już tobą sterować jak samochodzikiem na pilota. Wie, że będziesz tam mieszkać, gdzie on zechce. Bo to on teraz będzie ekonomicznie panował nad tobą, gdy ty utkniesz na macierzyńskim. Że będziesz tam jeździć na wakacje, gdzie on zechce. Bo: ten sam powód co wcześniej. To on będzie decydował o wszyskim. Będzie czuł się twoim panem i władcą. I nikomu nic do tego. Bo wszystko to będzie za zamkniętymi drzwiami. Za zamkniętymi dla ludzi ustami. Za zamkniętymi przed innymi oczami. Za powłoką pozorów, gier, manipulacji. Z kótrych coraz trudniej ci będzie wyjść. Za którą nikt cię już nie dostrzega, bo jest coraz grubsza, i obrośnięta słodko pachnącymi kłamstwami.

Zaczyna się zazwyczaj powoli, a ty jesteś jak ta żaba, która gdyby była wrzucona do wrzącej wody, uciekłaby, ale jeśli jest wsadzona do wody letniej, i ta woda powoli jest podgrzewana, to ta żaba nawet nie wie,  kiedy jest w wodzie gotującej się… I jest jej coraz tyrudniej wyskoczyć. Dziewczyno!!!! Albo chłopaku (w analogicznej sytuacji) WYSKAKUJ!!!!! Teraz! Dziś! Nawet bez majtek! Nie patrz co zostawiasz! Patrz co zyskujesz!!! Życie! Bo się ugotujesz!

Jeśli czujesz, że już nie możesz oddychać w tym wrzątku, to zrób to!!! Pierdol schematy! Domy ze wszystkimi członkami rodziny/oboje rodziców/wspólne wakacje, święta – to wszystko to gówno, jeśli jest na gównie usytuowane!

https://zdrowie.pap.pl/psyche/dlaczego-kobiety-tkwia-w-przemocowym-zwiazku-siedem-przyczyn?fbclid=IwAR1e-T3zo13ql5oK1BC00a9NKbtyAld5Ov2NxulRXDEvx_CqPSB9Y09-vxc

 

Photo by Marija Zaric on Unsplash

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.